zdjęcie

zdjęcia: Arkadiusz Kogut

9 września 2021 roku zarząd i pracownicy PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Wspólnie zebrali w jastrzębskim Lesie Kyndra 300 kilogramów odpadów, które nigdy nie powinny były tam trafić.

Spółka aktywnie włączyła się w akcję sprzątania świata, którą zorganizował Urząd Miasta Jastrzębia-Zdroju. W czwartkowy poranek przy pięknej pogodzie energetycy wyruszyli w las. Każda osoba otrzymała rękawiczki i worki na śmieci. Celem było wysprzątanie lasu – terenu zielonego, który służy mieszkańcom do odpoczynku i rekreacji – z zalegających w nim odpadów.

- Dziękuję wszystkim pracownikom za zaangażowanie i udział w akcji sprzątania świata. Dobrze jest zrobić razem coś dobrego dla najbliższego otoczenia i przyrody. To nasza mała cegiełka, którą dokładamy do wielkiej sprawy, jaką jest redukcja odpadów i ochrona środowiska naturalnego – powiedział Krzysztof Zalewski, prezes zarządu PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa.

Dla wolontariuszy, którzy wzięli udział w akcji była to nie tylko możliwość udziału w ważnej sprawie, ale także okazja do integracji. Choć z jednej strony była radość i satysfakcja ze spełnienia dobrego uczynku – zebrali 300 kilogramów odpadów, z drugiej strony towarzyszyła uczestnikom refleksja, dlaczego te śmieci wciąż tam się pojawiają i co roku jest co zbierać…

Akcja sprzątanie świata organizowana jest na całym świecie od ponad 30 lat. Co roku uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.