zdjęcie

W miesiącu marcu rozstrzygnięto III edycję programu „PracoDawca Zdrowia”. Spółka PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa otrzymała certyfikat oraz tytuł laureata za troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu projektów promocji zdrowia.

Główną misją projektu była promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zwiększenie ilości chętnych pracowników wykonujących badania profilaktyczne. O certyfikat mogły się ubiegać instytucje, urzędy i przedsiębiorstwa, które wykazują ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników oraz skutecznie wdrażają nowe programy promujące zdrowie w miejscu pracy.

Spółka od lat prowadzi wiele działań związanych z ochroną zdrowia pracowników i szeroko pojętą profilaktyką. Okres pandemii zintensyfikował te działania. Przygotowany projekt przez Biuro BHP, Biuro Kadr i Szkoleń oraz Biuro Komunikacji i Promocji został zgłoszony do programu Ministerstwa Zdrowia.

Celem spółki jest ciągłe doskonalenie się w zakresie wiedzy oraz tworzenia akcji wspierających promowanie zdrowego stylu życia i zdrowia. Z uwagi na to w miesiącu marcu 2022 roku wdrożono w Spółce program profilaktycznych badań dla kobiet, który pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania.