zdjęcie

28 kwietnia 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się kolejne obchody Dnia Ziemi pod nazwą „Rodzinny Piknik Ekologiczny”.

Dzień Ziemi w Polsce obchodzony jest od roku 1990 i również w tegorocznej edycji święta na przybyłych czekało wiele niespodzianek – różnorodne warsztaty, targi ekologiczne, gry, zabawy, animacje, taniec irlandzki i wiele innych atrakcji. W tym ważnym dla świata dniu, swój udział mieli również pracownicy Biura Komunikacji i Biura Obsługi Klienta firmy PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa będąc jednym z wystawców, którzy chętnie dzielili się z mieszkańcami swoją wiedzą i odpowiadali na wszelkie pytania ze strony przybyłych. Wśród dzieci pracownicy spółki przeprowadzili quiz na temat wiedzy o środowisku, w którym dziecko za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywało nagrodę. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a najmłodsi chętnie przedstawiali swoją wiedzę o otaczającym ich świecie. Stoisko cieszyło się również dużym zainteresowaniem ze strony dorosłych, którzy zabierali ze sobą przygotowane informatory dotyczące przyłączenia się do sieci ciepłowniczej.

Hasło tegorocznej edycji obchodów brzmiało: „Chrońmy nasze gatunki". Główną atrakcją imprezy prowadzonej przez Patrycję Tomaszczyk był zielony koncert zespołu „Carrantuohill”.

Wśród wystawców biorących udział w tegorocznych obchodach Dnia Ziemi w Jastrzębiu-Zdroju znalazły się m.in.:
- PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA
- Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji SA
- Koło Pszczelarzy w Jastrzębiu-Zdroju
- Pomarańczowy Ogród w Jastrzębiu-Zdroju
- Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel – Akademia Talentów
- Jastrzębska Spółka Węglowa SA
- Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie
- Jastrzębski Zakład Komunalny