zdjęcie

foto: sportgas.pl

W dniach 5-8 września br. w Centrum Tenisowym w Sobocie koło Poznania odbyły się XXX Jubileuszowe Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA.

Rozgrywki turniejowe rozpoczęły się 6 września o godzinie 9.30. Udział w zawodach wzięło kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników kilkunastu firm branżowych z naszego kraju i z zagranicy. Na uczestników czekało 13 kortów tenisowych, moc atrakcji i niezapomniana zabawa.

Naszą firmę reprezentowało dwóch zawodników: pracujący w Biurze Transportu Waldemar Butanowicz oraz Adam Spyra, główny specjalista ds. praw majątkowych. Nasi reprezentanci startowali w grupie PGNiG TERMIKA.

W Singiel Open (do 40 lat) swój pazur pokazał Adam Spyra, który po zaciętej i pełnej wrażeń walce w finale zajął drugie miejsce. W kategorii Singiel 50+ liderem i zwycięzcą został niepokonany Waldemar Butanowicz.

Debel przyniósł dla naszej drużyny kolejną szansę na zdobycie ważnych punktów w klasyfikacji generalnej. W kategorii Debel Open Adam Spyra oraz Stefan Doroszewski (PGNiG TERMIKA) zajęli drugie miejsce. W kategorii Debel 45+ Waldemar Butanowicz wraz z Waldemarem Mnich (PGNiG TERMIKA) zajęli pierwsze miejsce. Po zakończeniu turnieju w singla i debla oraz zliczeniu wszystkich punktów nasi reprezentanci startujący w grupie PGNiG TERMIKA zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po zakończonych rozgrywkach na wszystkich uczestników czekała dobra zabawa, ciepły posiłek oraz szereg atrakcji związanych z wieczorną galą podsumowującą mistrzostwa w trzech dyscyplinach: tenisie, badmintonie i squashu. Niezapomniane wrażenia zapewnił przybyłym zespół Sportgas Band – Owocówki z Wrocławia. Trzydzieste jubileuszowe mistrzostwa swoim patronatem objął prezes zarządu PGNiG SA Piotr Woźniak.

Klasyfikacja generalna firm:
1. PGNiG                           - 158 pkt 
2. Uktransgaz                    - 95 pkt
3. PGNiG Termika              - 60 pkt
4. Sportgas                        - 36 pkt
5. PSG                              - 27,5 pkt
6. EXALLO DRILLING        - 22,5 pkt
7. Europolgaz                    - 22 pkt
8. Geofizyka Toruń             - 17,5 pkt
9. GAZ-SYSTEM               - 8,5 pkt
10. ABB                            - 1 pkt
11. Gas Storage Poland     - 0,5 pkt