zdjęcie

foto: Arkadiusz Kogut

 

W dniach 02.12.2019 r.–04.12.2019 r. pracownicy Biura Komunikacji PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA przeprowadzili mikołajkową akcję dla przedszkolaków.

Wydarzenie przeprowadzone zostało w wybranych losowo przedszkolach Wodzisławia Śląskiego. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział blisko 450 dzieci, dla których wydano firmowe kredki i kolorowanki związane z działalnością naszej spółki.

W Publicznym Przedszkolu nr 8 pracownicy Biura Komunikacji uroczyście wręczyli przygotowane mikołajkowe zestawy. Spotkanie było jednak nie tylko okazją do wręczenia firmowych prezentów, ale miało także charakter edukacyjny. Dzieci bardzo uważnie słuchały ciekawostek o naszej firmie i chętnie pogłębiały swoją wiedzę. Kilkulatki bez żadnego problemu odpowiadały na zadawane pytania, o to jak oszczędzać wodę i energię elektryczną.

Najciekawszym tematem dla małych słuchaczy okazała się ekologia. Niemal każdy przedszkolak chciał wypowiedzieć się na temat tego, jak należy segregować odpady. Najmłodsi bez zająknięcia wskazali, że kosz w kolorze niebieskim jest przeznaczony na tworzywa papierowe, żółty na tworzywa sztuczne, głównie plastikowe i aluminiowe, a zielony i biały na artykuły szklane.

Po ekologicznych zagadkach pracownicy Biura Komunikacji zwrócili się do przedszkolaków z opowieścią, skąd bierze się ciepło w ich sali przedszkolnej i blokach mieszkalnych. Dzieci były zafascynowane historią o wielkim piecu, dzięki któremu wytwarzana jest energia elektryczna i ciepło. Szczególnie ważne okazały się informacje dla dzieci górników, które dowiedziały się, że to nasza firma zapewnia bezpieczeństwo i komfort ich tatusiom, gdy Ci każdego dnia zjeżdżają pracować pod ziemią.

Dzień zakończył się głośnym podziękowaniem i szerokim uśmiechem dzieci, które po zakończeniu spotkania od razu zabrały się do kolorowania.