zdjęcie

foto: Arkadiusz Kogut

„Łączy nas krew, która ratuje życie, bo tętni w nas dobro” – to jedno z haseł promujących krwiodawstwo. 21 czerwca 2022 roku energetycy po raz kolejny udowodnili, że jest im ono bliskie.

Dzięki akcji krwiodawstwa zorganizowanej w PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa przez Biuro Komunikacji i Promocji do potrzebujących trafiło ponad 9 litrów krwi, które oddali zarówno pracownicy spółki, jak i osoby spoza organizacji. Profesjonalny personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza pobierał krew od osób, które brały udział w poprzednich akcjach spółki i od tych, którzy odważyli się na donację pierwszy raz. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Krew jest potrzebna każdego dnia wielu osobom, między innymi: chorym na nowotwory i zaburzenia krzepnięcia, pacjentom wymagającym transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych, a także osobom rannym w wypadkach. Krwi nie da się wyprodukować – można ją wyłącznie otrzymać w darze od innego człowieka.

Nadszedł czas urlopów i wakacji. W tym okresie, jak co roku, występują duże braki krwi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest większa liczba wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu się liczby dawców. Warto sprawdzać na stronie raciborskiego RCKiK (https://rckik.pl/), jakie są aktualne stany zasobów i jakiej krwi brakuje.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji zarówno tym, którzy krew oddali, jak i tym, którzy z powodów zdrowotnych w tym dniu nie mogli tego zrobić. Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa z energetykami 17 października tego roku.

Wnioskodawca

(lub nr zlecenia)

pracownika PTEP nadzorującego/realizującegoumowę

Pracownik Wnioskodawcy składający wniosek:

Dane użytkownika, któremu ma zostać przydzielona karta (dalej: Użytkownika):

Wnioskowany okres ważności karty F:

Oświadczenie Wnioskodawcy

Osoba dla której wnioskowana jest karta identyfikacyjna została poinformowana przez pracodawcę,że jej dane osobowe będą przetwarzane przez PGNIG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. z siedzibąJastrzębiu Zdroju przy ul. Rybnickiej 6c.

Wnioskowany użytkownik karty identyfikacyjnej nie był karany za spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz zabór mienia na terenie PGNIG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A.